Ryzyko wystąpienia opóźnionej fazy snu

Witam, czy późne chodzenie spać może doprowadzić do zespołu opóźnionej fazy snu czy to tylko mity. Zwylke zasypiam około 24. dziękuję i proszę o odpowiedź

Jeżeli ma Pan możliwość spania przez prawidłową ilość godzin (czyli pozwalających Panu wypocząć), to nie ma problemu. Jeżeli jednak chodziłby Pan spać o 24, a wstawał np, o 4 rano i nie był chronicznie wypoczęty - wtedy można mówić o ryzyku rozwinięcia się opóźnionej fazy snu. Pozdrawiam.

Witam, opóźnione fazy snu trzeba oddzielić od problemów związanych ze stylem życia, czyli woli kładzenia się późno spać i późnego wstawania. Osoby które cierpią na zaburzenia rytmu uskarżają się na nadmierną senność i pragną zmiany, ponieważ ten stan pogarsza ich jakość życia - "Niedopasowanie między wzorcem snu i czuwania a wymaganiami środowiskowymi powoduje u pacjenta nadmierną senność". Osoby z zaburzeniem snu, postacią opóźnione fazy snu, to tzw. "sowy", aktywne i czujne późnym wieczorem. Przesyłam link do artykułu:
http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71289,zaburzenia-rytmu-okolodobowego
Pozdrawiam
http://pracownia-start.pl/