Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko wystąpienia opóźnionej fazy snu

Witam, czy późne chodzenie spać może doprowadzić do zespołu opóźnionej fazy snu czy to tylko mity. Zwylke zasypiam około 24. dziękuję i proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Cykle snu

Nasz sen składa się zazwyczaj z kilku cyklów. Jeden trwa około 1,5 godziny. Czy wiesz, czym się charakteryzują te okresy snu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Jeżeli ma Pan możliwość spania przez prawidłową ilość godzin (czyli pozwalających Panu wypocząć), to nie ma problemu. Jeżeli jednak chodziłby Pan spać o 24, a wstawał np, o 4 rano i nie był chronicznie wypoczęty - wtedy można mówić o ryzyku rozwinięcia się opóźnionej fazy snu. Pozdrawiam.

0

Witam, opóźnione fazy snu trzeba oddzielić od problemów związanych ze stylem życia, czyli woli kładzenia się późno spać i późnego wstawania. Osoby które cierpią na zaburzenia rytmu uskarżają się na nadmierną senność i pragną zmiany, ponieważ ten stan pogarsza ich jakość życia - "Niedopasowanie między wzorcem snu i czuwania a wymaganiami środowiskowymi powoduje u pacjenta nadmierną senność". Osoby z zaburzeniem snu, postacią opóźnione fazy snu, to tzw. "sowy", aktywne i czujne późnym wieczorem. Przesyłam link do artykułu:
http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71289,zaburzenia-rytmu-okolodobowego
Pozdrawiam
http://pracownia-start.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy