Jak radzić sobie z problemami ze spaniem?

Witam Ponad dwa lata chodziłam spać około 2-3 i spałam do południa,ale przesypiałam i nei budziłam się.Teraz od paru dni chodzę spać 22-24 i mam płytki sen,budzę się co parę godzin i jestem wykończona w dzień.Niby funkcjonuje,ale bez energii i pojawiły się stany depresyjne,to przez sen?.Jak usnąć teraz bez leków?Co stosować?Organizm pewnie się zbuntował:(

Tak. Pewnie organizm się zbuntował. Zmieniła pani rytm snu. Konieczne jest przestrzegania zasad higieny snu: https://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/69683,higiena-snu-jak-zadbac-o-zdrowy-sen Można , a nawet trzeba trochę wspomóc się lekami nasennymi w ciągu krótkiego okresu 1 - 3 tygodni. Wtedy kłopoty ze snem nie przekształcą się w przewlekłe. Leki nasenne, stosunkowo bezpieczne zwane potocznie ,,zetkami" może przepisać lekarz poz.