Dlaczego jeden sutek jest wklęsły?

Witam, mam taki problem, w jednej piersi sutek jest wklęsły czy to może być coś poważnego?
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wklęsły sutek może mieć różne przyczyny. W większości przypadków jest to całkowicie naturalna cecha anatomiczna niezwiązana z żadnym poważnym problemem zdrowotnym. Jednak w niektórych sytuacjach taki symptom może być objawem poważniejszych schorzeń.

Warto się skonsultować z lekarzem, jeżeli taka dolegliwość nie występowała wcześniej. Ważna jest także obserwacja, czy oprócz wklęsłości, nie pojawił się obrzęk, zaczerwienienie, czy wydzielanie nietypowych płynów.

Jeżeli jednak wklęsły sutek występował u Pani od zawsze, to raczej nie ma powodów do niepokoju.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-pomoc-na-wklesly-sutek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.