Co robić przy wklęsłych sutkach?

W lewej i prawej piersi mam od zawsze wklęsłe sutki. Chciałabym, żeby mój biust wyglądał tak, jak u większości kobiet, tzn. z sutkami widocznymi gołym okiem. Kupiłam nawet taką pompką w aptece, żeby wyssać sutki z otoczki, ale nie pomogła - dalej są wklęsłe. Co mogę jeszcze zrobić, żeby te sutki z lewej i prawej piersi "wyciągnąć"? Dziękuję za odpowiedź! N.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

korektor brodawek piersi, działający na zasadzie pompki, to jedna z możliwych opcji wyciągnięcia płaskich brodawek sutkowych. Niestety metoda ta – jak sama Pani zauważyła - nie sprawdzi się w każdym przypadku. Inne, nieinwazyjne metody to masaże czy piercing. Polecane są one dla kobiet planujących w przyszłości karmić piersią i sprawdzą się jedynie w przypadku brodawek podatnych na stymulację.

Wciągnięte brodawki sutkowe można również poddać zabiegom inwazyjnym. Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych daje trwałe i zadowalające efekty, lecz nie jest polecana każdej pacjentce. Znaczenie ma bowiem planowanie ciąży i kwestia karmienia piersią, która po operacji może nie być możliwa.

Inne kobiety borykają się z podobnym problemem co Pani. Oto kilka przykładowych pytań wraz z odpowiedziami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poprawic-wyglad-tych-brodawek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-wklesle-sutki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wklesle-sutki-u-21-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.