Biała wydzielina i kropelki krwi z sutka

Witam,

mam 14 lat i nazywam się Martyna. Już od dawna zauważyłam że z sutków wydobywa mi się biała substancja, a czasem nawet przy przyciśnięciu kropelki krwi. W dodatku moje sutki są wklęsłe, a z boku wyglądają jakby ich nie było. Czy powinnam pójść z tym do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Patologiczna wydzielina z brodawek sutkowych zawsze powinna być objawem alarmującym i skłaniającym do wyjaśnienia przyczyny tej dolegliwości.
Wciągnięcie brodawek sutkowych, kiedy były one pierwotnie prawidłowo ukształtowane również jest niepokojącym objawem.

Konieczna jest wizyta u ginekologa lub lekarza rodzinnego w celu zbadania piersi a także wykonania ewentualnych dodatkowych badań. Nie ma powodów do wstydu, a naprawdę warto skonsultować problem jak najwcześniej (powinien to być czas po miesiączce).

Redakcja abcZdrowie.pl