Czy wyciek mleka z piersi jest wczesnym objawem ciąży?

Witam,
mam 24 lata, wczoraj zauważyłam, że z moich brodawek sutkowych wydobywają się po lekkim ucisku kropelki czegoś na podobieństwo mleka, oprócz tego są lekko nabrzmiałe.
Współżyłam jakieś 3 tyg. temu, a okres powinnam dostać za 5-7 dni, robiłam wczoraj test ciążowy, bo myślałam, że to jedna z objawów wczesnej ciąży, ale wyszedł negatywny, czy może, dlatego że robiłam go na długo przed spodziewaną miesiączką o wieczornej porze?
Nie wiem, co mam robić, czy powtórzyć test z rana, czy odczekać z niecierpliwością na miesiączkę i w przypadku, kiedy się pojawi, zgłosić się z ową wydzieliną do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Test ciążowy zazwyczaj daje wynik miarodajny już po 2 tygodniach od stosunku.
W opisanej sytuacji wydaje się, że przyczyną może nie być ciąża.
Przyczynę mlecznego wycieku z brodawki i obrzmienia piersi należy wyjaśnić podczas najbliższej wizyty u ginekologa. Nie zawsze jest to objaw patologiczny, ale zawsze powinien wzbudzać ostrożność.
Proponuję poczekać do terminu spodziewanego okresu, jeśli się nie pojawi, to należy zgłosić się do ginekologa.
Redakcja abcZdrowie.pl