Żółta wydzielina z sutków u nastolatki

Od 10. roku życia z moich brodawek leciała żółta wydzielina. Teraz mam 13 lat no i ona zaschła. Próbowałam ją jakoś zdjąć, zerwać jednak nie mogłam, było ciężko i bardzo bolało. Nie wiem co mam zrobić?

Proszę, pomóżcie!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Patologiczna wydzielina z brodawki sutkowej powinna być zawsze objawem alarmowym i wymaga wyjaśnienia przyczyny. W opisanej sytuacji nie należy siłowo oczyszczać brodawki.

W tej sytuacji konieczne jest badanie fizykalne piersi przez lekarza a także ewentualne badania dodatkowe.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl