Dlaczego kłują mnie ślinianki?

Witam, od jakiegoś czasu po wypiciu lub zjedzeniu czegoś (piwo, coś kwaśnego) odczuwam kłujący ból w śliniankach (przy uszach, czasem pod żuchwą). Nasila się w momencie przełykania śliny. Kłucie trwa kilka minut po czym przechodzi. Czym to może być spowodowane?

proszę udać się do specjalisty chirurga stomatologicznego lub szczękowego. Przypuszczalnie trzeba zdiagnozować ślinianki w kierunku kamicy lub zapalenia.Podobne objawy można obserwować także przy niektórych chorobach autoimmunologicznych