Dlaczego lekarz podwyższył dawkę leku Letrox?

Czy lekarz słusznie podwyższył dawkę Letrox? Moja 16-letnia córka w X 2016 r. miała badanie TSH: 6,547. FT3: 2,57, FT4: 0,80. ATPO p-ciałą 213,6, oraz ATG >800,0. Usg tarczycy: niepowiększona z licznymi drobnymi obszarami hipoechogenicznymi, bez zmian zapalnych. Zalecono 1x 25ug Letrox. Po 3 msc kontrolne TSH: 4,34 i lekarz kazał zwiększyć dawkę Letrox 1x 50 ug. Nie rozumiem dlaczego, przecież poziom hormonu się zmniejszył? Będę wdzięczna za dodatkowe info. Mama Marta

Proszę zaufać lek. prowadzącemu - dąży do optymalnych stężeń hormonów we krwi i zwykle indywidualnie dobiera dawkę do pacjenta. My "nie lekarze" nie musimy wszystkiego rozumieć i kontrolować :)
Aczkolwiek zawsze w razie wątpliwości dot. terapii proszę pytać lekarza na wizycie.