Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam bóle okolicy skroni?

Witam! Na co mogą wnioskować moje objawy? Miesiąc temu zaczęłam doświadczać bardzo nietypowego bólu w okolicach skroni. Ból naciekał również częściowo na moje czoło i trwał kilka sekund - był bardzo intensywny, miał charakter pulsujący, nawet można by powiedzieć że 'rwiący'. Ataki bólu występowały nawet kilka razy dziennie, a ich miejsce podczas dotyku bolało jakby było mocno stłuczone. Do moich dolegliwości dołączyły także inne objawy - problemy z połykaniem, ślina wydawała mi się zbyt gęsta. Wszystkie objawy minęły po tygodniu, lecz po miesiącu znów wróciły, w nieco innej formie. Również boli mnie to specyficzne miejsce w skroni, dalej jest to uczucie stłuczenia przy dotyku, lecz teraz mój ból nie charakteryzuje się chwilowymi jego atakami, tylko po prostu tak jakby stanem bólowym głowy który nie ogranicza się tylko do tego specyficznego miejsca. Ból jest dość tępy, czasem się zaostrza. Często doświadczam parestezji twarzy oraz tak jakby lekkich rozładowań elektrycznych. Mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne z derealizacją. Czy należy udać się do lekarza czy to normalne jeżeli chodzi o moje zaburzenie? Pozdrawiam serdecznie!
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Wskazana jest konsultacja neurologiczna. Jedną z przyczyn może być zapalenie tętnicy skroniowej, jednak postawienie diagnozy z poziomu portalu nie jest możliwe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy