Dlaczego mam ciemne plamy na skórze po depilacji?

Witam, czym mogą być spowodowane ciemne plamki po depilacji laserowej bikini utrzymują się około 10 dni po zabiegu. Skóra nie była opalona, oraz nie przyjmowałam żadnych suplementów. Był to piąty zabieg, wcześniejsze odbyły się bez problemów.Czy takie zmiany są naturalne ?czy są to zmiany trwałe? Czy może to wynikać ze źle przeprowadzonego zabiegu?

Dzień dobry,

zjawisko hiperpigmentacji po zabiegach laserowego usuwania owłosienia stanowi potencjalne ryzyko. Może to wynikać z wielu czynników - indywidualnej rekacji pacjenta, nieodpowiednio dobranej energii, wykonaniu zabiegu na podrażniony naskórek.
Zmiany zazwyczaj ustępują, jednakże czas ich utrzymywania się na skórze może wynosić nawet do roku. Wszelkie procedury peelingujące powinny przyspieszać ten proces.
O fakcie pojawienia się zmian powinna Pani poinformować osobę wykonującą zabieg.
W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.