Dlaczego mam duży guz po usunięciu ślinianki?

Dzień dobry, jestem 6 dni po operacji usunięcia ślinianki podżuchwowej . W 3 dniu powstało niewielkie twarde zgrubienie pod szyciem . W przeciągu 2-3 dni zrobił się obrzęk dość duży . Teraz w miejscu szycia jest guz wielkości około 4/5 cm z chwili na chwile Staje się co raz twardszy . Lekarz mówi że nie trzeba tego otwierać , że samo się wchłonie . Czy to jest krwiak i czy może zostać na zawsze ? Co z tym zrobić ? Guz pod szyciem dość mocno napiera i boli przy jedzeniu. Proszę o pomoc

Nie wiem nie znam Twojej historii choroby ale jako operator z 45 cio letnim doświadczeniem z zakresu chirurgii głowy i szyi uważam, że jest coś nie tak. Domagaj się od operatora i ordynatora diagnostyki TK z kontrastem. Może zostało część ślinianki?