Dlaczego mam nieświeży zapach z ust?

Od dłuższego czasu nieprzyjemnie pachnie mi z ust i nie za bardzo wiem dlaczego. Wymaz z gardła wykazał tylko florę fizjologiczną (Streptococcus z grupy viridans, Neisseria sp.), tak samo wymaz z języka. Posiew w kierunku grzybów drożdżopodobnych wyszedł ujemny. Na pewno nie ma to związku ze złą higieną jamy ustnej, zęby regularnie szczotkuję i płuczę jamę ustną, wszystkie zęby są wyleczone, nie ma próchnicy. Oprócz nieprzyjemnego zapachu występują takie objawy jak biały język, na samym tyle języka tworzy się niewiele białożółtego osadu, rano zatkany nos (niewiele gęstej, zaschniętej wydzieliny) i nieprzyjemny posmak w ustach (taka kwaśnawa ślina). Jaka może być przyczyna tego nieświeżego zapachu z ust?

Doradzam przekrojowe badania laboratoryjne metabolizmu, jelit - poziomu zonuliny i mikrobiomu jelitowego, przejście na dietę przeciwzapalną, unikanie przetworzonej żywności, suplementację m. in. probiotykami zgodnie z wynikami badań. Pozdrawiam