Dlaczego mam opuchnięte dziąsło po ekstrakcji?

witam miesiąc temu miałem wyrwane zęby dolną 6 i 7 miałem dziurę w zębie i 4 razy spuchła mi twarz po lewej stronie i byłem z tym u chirurga usunęli mi te 2 zęby wszystko ok nawet ropa mi zlazła ale nadal mam opuchnięte dziąsło przy dolnej 6 i 7 co to może być? tylko że mi nic już nie boli i wszystko ładnie się goi jak trzeba proszę o pomoc kolejną wizytę mam 31 pazdziernika 2019 a ja chce już wiedzieć czy to coś poważnego ???

Opuchlizna po ekstrakcji nawet kilka dni po zabiegu nie jest niepokojącym objawem, ale jeśli pojawiła się miesiąc po usunięciu zębów, to wskazana jest pilna wizyta u specjalisty. Mimo że minęło tyle czasu, to niewykluczone są powikłania. Być może w miejsce po usunięciu wdało się zakażenie. Jednak to, co jest powodem opuchlizny będzie w stanie ustalić stomatolog na podstawie badania. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl