Dlaczego mam problem z wychodzeniem po schodach?

Witam. Mam 54 lata , od kilku lat mam problem w wchodzeniu po schodach lub pod górkę. Z roku na rok jest coraz, bardziej się męczę. Byłam u kardiologa, po badaniach stwierdził, że serce mam zdrowe, tarczycę badałam , mam nieprawidłową budowę ale prawidłowe wyniki. poza tym mam trochę anemii, ale przyjmuję żelazo i wyniki się poprawiają. Ponadto może z tym jest powiązane to, że ciągle jest mi zimno w stopy. dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zawsze powinno się poszukać przyczyny niedokrwistości, nie powinno się suplementować żelaza bez tego. Anemii często towarzyszy spadek wydolności organizmu czy większa męczliwość.