Niski poziom żelaza a problem z bieganiem

dobey wieczor:)..biegam praktycznie co drugi dzien i bardzo to lubie...jednak zamiast poprawic czas/kondycje biega mi sie ciezko i nie mam fizycznie sily...okazalo sie ze mam bardzo niski poziom zelaza czy to moze byc przyczyna?

Witam! Niski poziom żelaza może prowadzić do niedokrwistości. Jednym z objawów anemii jest właśnie osłabienie, co może tłumaczyć Pani problemy z bieganiem. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem ustalenia przyczyny niskiego poziomu żelaza i wykluczenia ewentualnych innych przyczyn prowadzących do zwiększonej męczliwości.