Dlaczego mam problem ze snem?

Czemu spać nie mogę? Czy dlatego że dawka za mała leku aciprex 10mg? Mianowicie lecze się na zaburzenia lękowe od 8lutego, 15 marca została mi zwiększona dawka leku aciprex z 10mg do 20mg na noc, nie mogę zasnąć, nie czuję się zmęczony, na sen biorę apo zolpin 10mg wcześniej brałem pół tabletki teraz już biorę całą. W styczniu miałem jedna noc kiedy mi wszystko puściło i byłem bardzo zmęczony i zasnęłem, na początku leczenia raz sam zasypialem a raz brałem tabletke nassenna od tygodnia biorę codziennie a od 4 tygodni w kratkę biorę apo zolpin bardzo się denerwuje tym że nie mogę zasnąć i nie czuje się zmęczony czy może cierpię na uraz stresu pourazowego? Przeraża mnie fakt że muszę brać lek nassenne gdyż chciałbym tak jak kiedyś sam zasnąć, codziennie staram się nie myśleć o tym co mnie spotkało tzn zaburzenia lękowe ale nie potrafię tak zmienić swoją myśl i nie myśleć. Czasem brakuje mi już sił i płacze.,lecz chce normalnie funkcjonować i żyć dla swojej rodziny.

Witam,

najlepiej byłoby skonsultować problem z lekarzem prowadzącym, zachęcam Pana do rozważenia pomocy w formie psychoterapii, podejście poznawczo - behawioralne skutecznie radzi sobie z zaburzeniami lękowymi.
Pozdrawiam serdecznie