Dlaczego mam śnieg optyczny?

Witam. Pytanie do okulisty lub neurologa. Czy po migrenie z aurą możliwe jest to, że ona zostawia po sobie powikłanie w postaci śniegu optycznego? Nie jestem dokońca pewien czy to akurat u mnie występuje, bo to zajmuje tylko sam środek mojego pola widzenia, ale myślę że to jest coś w tym kierunku. Do tego mam ciągle szumy uszne, zazwyczaj tylko gdy wokół mnie jest cisza. Częste bóle głowy, zawroty głowy. Wykonałem jak dotąd parę badań, m.in. Rezonans magnetyczny głowy oraz oczodołu/ok. EEG/ok. OCT w kierunku jaskry/jest ok, pola widzenia/jest ok. Jestem teraz na badaniach psychiatrycznych, a dokładniej zacząłem przyjmować leki antydepresanty z racji że Pan psychiatra zdiagnozował u mnie nerwice prawdopodobnie lękową. Czy jeśli to wszystko jest powiązane ze śniegiem optycznym to jakie powinienem wykonać dokładniejsze badania, które potwierdzą moje przypuszczenia lub obalą? Zawsze gdy osobiście opowiadam lekarzom o tym objawie, dolegliwości to odpowiadają że to muszki i jest to przejściowe. To powoduje u mnie jeszcze większy stres. Mam wrażenie że nikt nie wie o czym mówię, a ja nie potrafię opisywać tego lepiej.. Przez to jestem pewien że nabawiłem się tej nerwicy. Proszę o pomoc Dziękuję

WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań laboratoryjnych, obrazowych, RTG; TK, MRI etc... Jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog