Jak działa żołądek?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyną odczuwanych przez Panią dolegliwości może być właśnie stłuszczenie wątroby. Choć często zdarza się, że choroba ta nie daje żadnych objawów, to bywa, że osoby ze stłuszczeniem wątroby odczuwają dyskomfort bądź ból w okolicy nadbrzusza, a dokładniej w prawym podżebrzu, który związany jest z powiększeniem wątroby.

Ponadto pacjent może odczuwać inne objawy wynikające z chorób towarzyszących stłuszczonej wątrobie. Najczęściej jest to spadek ogólnego samopoczucia, ciągłe zmęczenie, problemy ze snem czy uczucie osłabienia.

W związku z tym, iż wątroba ma zdolność regeneracji, leczenie stłuszczenia wątroby polega przede wszystkim na zmianie dotychczasowych nawyków. Konieczna jest abstynencja alkoholowa oraz zastosowanie specjalnej diety, ubogiej w tłuszcze. Dieta powinna być dostosowana do konkretnego pacjenta, dlatego warto zwrócić się do dietetyka, który pomoże w jej ułożeniu. Pomocne mogą okazać się również zioła oraz dodatkowa suplementacja.

Więcej na temat stłuszczenia wątroby przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/stluszczenie-watroby-przyczyny-grupa-ryzyka-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty