Dlaczego mam te bóle zęba?

Witam. Przez ponad 2 tygodnie bardzo bolał mnie ząb ( dolna lewa 7). Dostałam antybiotyk Dalacin C 300. Rządne leki przeciwbólowe nie pomagały a sam antybiotyk nie dużo pomógł bo ząb bolał dalej ale już nie tak. Przedwczoraj w nocy ból znów się nasilił, po południu podczas obiadu dostałam tak dużego ataku bólu że nie wiedziałam co mam zrobić a po chwili jak ręka odjął nic nie bolalo. Co mogło się stać i czy ból może wrócić? Szczerze Panicznie boję się dentystów. Zbieram pieniądze na leczenie pod narkozą i nie ma szans żebym bez tego usiadła na fotelu dentystycznym.

Bóle zębów nasilające się w nocy mogą świadczyć o zapaleniu miazgi. Proszę wykonać RTG (miejscowe lub pantomograficzne). Nie pozbędzie się Pani problemu bez interwencji stomatologicznej.