Dlaczego mam te bóle zęba przy aparacie?

Witam,3 tygodnie temu miałam założony aparat stały na górę. Mam wrażenie ze bolą mnie dwie piątki i szóstki na gorze. A do tego ból ucha. Ucho zdrowe i pytanie czy może to być od aparatu? Wylatuje 11 czerwca i nie mogę sobie pozwolić aby coś się złego zadziało w trakcie pobytu za granica. Będę szła do ortodonty ale trochę się martwię czy tak może się dziać podczas leczenia ortodontycznego.

Bóle zębów na początku leczenia ortodontycznego to częsta przypadłość. Radzę nagrzewać policzki przez 15 minut dziennie każdą stronę, spożywać Wit D3, C, minerały, płynne żółtka i czyste masło. Pozdrawiam