Czy przy wstawionych na włóknach zębach, mogę mieć założony aparat?

Witam! Czy jesli mam zeby wstawione na wloknach (dokladnie szóstki) to moge mieć założony aparat ortodontyczny, staly?

Witam , jeżeli zęby odbudowane są z kompozytu , lub mają zachowane własne (naturalne) ściany to nie jest to przeciwwskazaniem do założenia aparatu.
Jeżeli na wyleczonym kanałowo i wzmocnionym włóknem szklanym zębie jest założona korona to przy zakładaniu pierścieni lub przyklejaniu zamków może ona ulec uszkodzeniu i może być konieczne wymienienie starych koron na nowe po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Proponuje jednak dokładnie zapytać o to swojego ortodontę.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło