Czy można wymienić pierścienie z aparatu?

Witam, mam aparat ortodontyczny, założone zostały pierścienie na górne 6,boli mnie jedna 6 minęły 3 dni od założenia aparatu. Słyszałam o rurkach, czy mogę wymienić pierścienie na rurki? Pytałam się ortodontki, to powiedziała, że rurki lubią się odczepiać, że jest z nimi problem, czy mimo to mogę nalegać na wymianę? Boję się też, że zęby się popsują od pierścieni. Pozdrawiam

Przy właściwej higienie aparat - w tym pierścienie - nie sprowokuje próchnicy. Decyzja czy użyć rurek czy też pierścieni leży zwykle po stronie lekarza prowadzącego leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam