Dlaczego mam ten ucisk pod kolanem?

Od kilku dni zauważam u siebie ucisk pod kolanem, promieniujący na łydkę, przechodzacy w drętwienie. W ostatnich dniach byłam przeziębiona. Opuchlizny nie mam, okolice gdzie znajduje sie bol nie są gorące. Przy zginaniu kolana czuję wiekszy ucisk i nie mogę wutrymac w tym ulozeniu wiecej niz kilka sekund. Mialam badanie ddimerow ktore pokazalo poziom 600. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Jaka jest przyczyna bolu? Czy moze to być zakrzepica? Do jakiego lekarza powinnam się udac jesli bol nie ustanie?

Dzień Dobry,

z załączonego opisu raczej nie jest to ChZZ, raczej podejrzewałbym torbiel Backera lub uszkodzenie łąkotki - warto jednak skontaktować z ortopedą w celu przeprowadzenia badania fizykalnego i ew. USG.

Pozdrawiam.