Dlaczego mam to rozpieranie po dermapenie?

Szanowni Państwo, niecałe dwie doby temu bylam na zabiegu dermapenem na twarz oraz mezoterapii iglowej w okolice oczu, preparatem pinkglow. Cały czas czuje rozpieranie w okolicach pod oczami i mam lekko podpucjniete, czy to jest normalny efekt czy coś poszło nie tak ? Do tego odczuwam bóle głowy. Zabieg wykonywał niestety kosmetolog.

Jestem lekarzem z wieloletnim starzem i w swojej praktyce nie miałam takiego przypadku.

Trudno powiedzieć co mogło być przyczyną. Preparat -nie jest mi znany. Nie wiem czy produkt ten ma rejestrację i wszystkie certyfikaty do podawania w formie iniekcji.

Opisywane objawy mogą sugerować uczulenie na produkt. Jeżeli będą się utrzymywać konieczna będzie wizyta u lekarza.