Czy to opóźniona reakcja na kwas?

Dzień dobry. Miesiąc temu miałam wykonaną mezoterapię igłową twarzy preparatem Aquashine btx, który też został podany płytko pod oczy. Po dwóch tygodniach pod oczami pojawiła się opuchlizna. Rano pojawiają się duże worki, które po 5-6 godz. zmniejszają się ale nie znikają... Co to może być? Opóźniona reakcja na kwas? Co mam robić? Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

teoretycznie można podejrzewać, że jest to reakcja opóźniona na kwas hialuronowych ze względu np. na jego jakość. Osobiście uważam i tak też praktykuję, że osoba, która wykonała zabieg zajmuje się pacjentem również po zabiegu. Jeśli zabieg wykonywał lekarz to proponuję śmiało udać się po pomoc.

Powodzenia,

dr Ewa Szmaj