Stosowanie kwasu hialuronowego przez 35-latkę

Witam Państwa,mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego ,czy branie go w tabletkach jest równie skuteczne(czy tylko reklama) co w zastrzykach? jęsli tak co moze Pani polecic-jakie tabletki jaka firma itp jak długo brać.A moze krem z kwasem jest lepszy?Mam 35 lat facet zmarszczki pod oczami i linie na policzkach od spania.DZIĘKUJĘ

Kwas hialuronowy przyjmowany w formie doustnej ma za zadanie polepszenie kondycji chrząstki stawowej, w amlupym stopniu wpływa takze na kondycje skory. Kwas podawany w formie iniekcji, w zależności od stopnia usieciowanego, służy do nawilżenia skory , bądź do wypełniania rożnego rodzaju zmarszczek lub do uzupełniania dużych ubytkiem wolumetrycznych.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

To absolutnie odmienne działania, nie mówiąc o efektach. Kwas hialuronowy w tabletkach nie wypełni zmarszczek, nie zwiększy objętości tkanki...To produkt, który dobrze spreparowany chemicznie, będzie w pewnym sensie zapobiegał utracie wody przez naskórek, będzie "dbał" o macierz zewnątrzkomówkową.
Zmarszki pod oczami są zmarszczkami mimicznymi i likwiduje je, zminiejsza jedynie podanie toxyny botulinowej. Można również zmniejszać ich widoczność poprzez przebudowę skóry w tym miejscu, jej zagęszczenie, ujędrnienie - a więc stosując fale radiowe czy też urządzenie Ulthera.
Krem z kwasem hialuronowym....no cóż - mogę polecić ogólnodostępny (Douglas) krem marki Yonelle. Inne są do kupienia w gabinetach medycyny estetycznej czy też dobrych gabinetach kosmetologicznych - ale - to nigdy nie zastąpi podania (iniekcie) kwasu hialuronowego wprost do tkanki.
Pozdrawiamy
Klaudia Zwiorek-Czech
Agnieszka Gomolińska

Branie tabletek z kwasem hialuronowym jest mało skuteczne jeżeli chodzi o stan skóry. Główne punkt uchwytu to tkanka łączna, stawy, itd. Zastosowanie kremów może mieć niewielkie działanie ale ma większy sens.

Przez kilkanaście lat zajmowałam się między innymi tłumaczeniem badań na temat wchłaniania, mechanizmów działania i skuteczności kwasu hialuronowego. Po pierwsze kremy: bardzo dużo zależy od wielkości cząsteczek kwasu, jakie znajdują się w produkcie, zbyt duże są nieprzepuszczalne dla głębszych warstw skóry i ich stosowanie nie ma większego sensu, te drobnocząsteczkowe mają szanse związać się z proteoglikanami w skórze ale nie ma badań potwierdzających na ile trwałe są takie wiązania. Kwas hialuronowy podany doustnie praktycznie w 90% pozostaje wydalony czyli nie wchłonięty. Przez przewód pokarmowy przenika bardzo nikła jego część, z czego większość przenika do tkanki chrzęstnej. Najlepszy rezultat daje bezpośrednie podanie kwasu hialuronowego do tkanki np. skóry, stawu, oka. Jeśli chodzi o zmarszczki najlepszą i najskuteczniejsza metodą dostarczenia kwasu będą zabiegi mezoterapii oraz wypełnianie. Reasumując najlepiej wybierać kremy z zawartością kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego oraz korzystać z serii mezoterapii a w razie potrzeby wypełniacza na bazie usieciowanego kwasu .

To kolejny trik marketingowy. Nie polecam pacjentom ani tabletek z kwasem hialuronowym ani kremów. Kwas nie przenika przez błonę podstawną naskórka, jedynie nawilża naskórek. Proponuje regularnie (ok. 2 razy w roku), zabiegi antyaging u lekarzy medycyny estetycznej a do pielęgnacji polecam najprostszy krem, najchętniej linii Cetaphillub Physiogel.

Przyjmowanie tabletek z kwasem hialuronowym w celu nawilżenia skóry jest nieskuteczne. Kwas hialuronowy zawarty w kremie nie przenika przez błonę podstawną naskórka a jedynie nawilża naskórek. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując serię zabiegów mezoterapii.

Pozdrawiam
Kasia Mudel