Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie kwasu hialuronowego przez 35-latkę

Witam Państwa,mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego ,czy branie go w tabletkach jest równie skuteczne(czy tylko reklama) co w zastrzykach? jęsli tak co moze Pani polecic-jakie tabletki jaka firma itp jak długo brać.A moze krem z kwasem jest lepszy?Mam 35 lat facet zmarszczki pod oczami i linie na policzkach od spania.DZIĘKUJĘ
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to zmora wielu młodych osób. Może szpecić twarz przez długie miesiące, a nawet lata. Po trądziku mogą pozostać nieestetyczne blizny. Jak można je usunąć? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Kwas hialuronowy przyjmowany w formie doustnej ma za zadanie polepszenie kondycji chrząstki stawowej, w amlupym stopniu wpływa takze na kondycje skory. Kwas podawany w formie iniekcji, w zależności od stopnia usieciowanego, służy do nawilżenia skory , bądź do wypełniania rożnego rodzaju zmarszczek lub do uzupełniania dużych ubytkiem wolumetrycznych.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

To absolutnie odmienne działania, nie mówiąc o efektach. Kwas hialuronowy w tabletkach nie wypełni zmarszczek, nie zwiększy objętości tkanki...To produkt, który dobrze spreparowany chemicznie, będzie w pewnym sensie zapobiegał utracie wody przez naskórek, będzie "dbał" o macierz zewnątrzkomówkową.
Zmarszki pod oczami są zmarszczkami mimicznymi i likwiduje je, zminiejsza jedynie podanie toxyny botulinowej. Można również zmniejszać ich widoczność poprzez przebudowę skóry w tym miejscu, jej zagęszczenie, ujędrnienie - a więc stosując fale radiowe czy też urządzenie Ulthera.
Krem z kwasem hialuronowym....no cóż - mogę polecić ogólnodostępny (Douglas) krem marki Yonelle. Inne są do kupienia w gabinetach medycyny estetycznej czy też dobrych gabinetach kosmetologicznych - ale - to nigdy nie zastąpi podania (iniekcie) kwasu hialuronowego wprost do tkanki.
Pozdrawiamy
Klaudia Zwiorek-Czech
Agnieszka Gomolińska

0

Branie tabletek z kwasem hialuronowym jest mało skuteczne jeżeli chodzi o stan skóry. Główne punkt uchwytu to tkanka łączna, stawy, itd. Zastosowanie kremów może mieć niewielkie działanie ale ma większy sens.

0

Przez kilkanaście lat zajmowałam się między innymi tłumaczeniem badań na temat wchłaniania, mechanizmów działania i skuteczności kwasu hialuronowego. Po pierwsze kremy: bardzo dużo zależy od wielkości cząsteczek kwasu, jakie znajdują się w produkcie, zbyt duże są nieprzepuszczalne dla głębszych warstw skóry i ich stosowanie nie ma większego sensu, te drobnocząsteczkowe mają szanse związać się z proteoglikanami w skórze ale nie ma badań potwierdzających na ile trwałe są takie wiązania. Kwas hialuronowy podany doustnie praktycznie w 90% pozostaje wydalony czyli nie wchłonięty. Przez przewód pokarmowy przenika bardzo nikła jego część, z czego większość przenika do tkanki chrzęstnej. Najlepszy rezultat daje bezpośrednie podanie kwasu hialuronowego do tkanki np. skóry, stawu, oka. Jeśli chodzi o zmarszczki najlepszą i najskuteczniejsza metodą dostarczenia kwasu będą zabiegi mezoterapii oraz wypełnianie. Reasumując najlepiej wybierać kremy z zawartością kwasu hialuronowego niskocząsteczkowego oraz korzystać z serii mezoterapii a w razie potrzeby wypełniacza na bazie usieciowanego kwasu .

0

To kolejny trik marketingowy. Nie polecam pacjentom ani tabletek z kwasem hialuronowym ani kremów. Kwas nie przenika przez błonę podstawną naskórka, jedynie nawilża naskórek. Proponuje regularnie (ok. 2 razy w roku), zabiegi antyaging u lekarzy medycyny estetycznej a do pielęgnacji polecam najprostszy krem, najchętniej linii Cetaphillub Physiogel.

0

Polecam zabiegi u certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej wtedy będą odpowiednie efekty.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy