Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam zaburzenia mowy?

Mam problem z mową, ogólnie to gadam dosc szybko ale mam takie momenty co trwaja dłuzej niz 30min ze nie moge powiedziec zdania.Rozmawiam z kims i nagle blokada nie moge nic powiedziec, dziwny stan bo wydaje mi sie że rozumiem o co sie mnie pyta ale nie nic nie moge odpowiedzieć a jak juz cos wydusze to bełkot. To wyglada tak jakbym nagle była bardzo pijana że aż bełkocze. Miedzy tym stanem mowa powraca na moze jedno zdanie i spowrotem niemoc wysławiania sie. Czasem mam takie napady kilka razy dziennie a czasem mam kilka dni bez nich. Od niedawna zaczełam się też jąkać, również nie codziennie tylko czasem . Czy ktos ma tak samo?
KOBIETA, 42 LAT około miesiąca temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Badanie fizykalne z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, następnie badanie neurologiczne i EEG. Jeżeli nie znajdą odchyleń od normy, to wskazana konsultacja psychiatryczna. Zaburzenia czynnościowe typu nerwicowego mogą się w ten sposób manifestować. Zrobią odpowiednie testy, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy