Dlaczego mam zawroty głowy w leżeniu?

Zawroty głowy przy leżeniu. Witam od jakichś dwóch trzech tygodni cierpię na ciągle zawroty głowy. Najgorsze są rano przy wstawaniu i kiedy kładę się spać. Schylenie się i popatrzenie gdzieś po regał np w pracy graniczy z cudem. Jest mi niedobrze i mam silne kręcenie w głowie. Proszę o pomoc. Do jakiego lekarza się skierować? Mam na myśli lekarz prywatnie, nie ze skierowania od rodzinnego.

Witam! Neurolog, psychiatra, ew. laryngolog. Konieczne są badania laboratoryjne. Najlepiej zacząć od lekarza POZ - zbada fizykalnie, skieruje na podstawowe badania laboratoryjne: morfologia krwi z rozmazem, poziomy cukru, elektrolitów, TSH, mocznika i inne. W zależności od uzyskanych wyników lekarz POZ albo spróbuje sam, albo skieruje do wymienionych wcześniej specjalistów. W tak młodym wieku często tego typu objawy mają podłoże nerwicowe, wówczas najlepiej sobie poradzi psychiatra. Leczenie polega na stosowaniu psychoterapii z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi. Leczenie tego typu trwa ok. 6 miesięcy, efekt leczniczy uzyskuje się znacznie szybciej, jednak dla większej trwałości poprawy doświadczenie nakazuje ok. półroczną terapię. Czasem wystarcza sama psychoterapia. Aby skoncentrować się na nerwicy, należy wykluczyć choroby somatyczne, dlatego konieczne są badania typu EEG, ENG, ew. RM głowy. Powodzenia W. Łuczkowski.