Dlaczego mężczyźnie nie rosną paznokcie?

Witam. Mojemu méżowi od roku nie rosna paznokcie u ràk i nóg i zmienily kolor na ciemny żółty kolor struktura paznokci jest twarda i wypukła. Wymaz z paznokci na rozne bakterie wyszly ujemne. Byl u lekarza dermatologa, endokrynologa ( choruje na nadczynnosc tarczycy bierze leki) i żaden lekarz nie zna przyczyny. Co w takim przypadku moge zrobic dla meza?

Trudno jasno wypowiedzieć się nie mogąc dokonać oceny samodzielnie, ale wypukła płytka paznokciowa może wskazywać na obraz tzw palców pałeczkowatych. Problem może mieć naturę kardiologiczną (np. nadciśnienie płucne) lub pulmonologiczną (np. POChP) i u specjalistów tych dziedzin sugeruję poszukać przyczyny. Nieprawidłowa struktura płytki paznokciowej może wskazywać także na niedobory witamin z grupy B i cynku.