Dlaczego mój brzuch jest obrzmiały i mam problemy z wypróżnianiem?

Dzień dobry! Od listopada 2022 roku mam problemy zdrowotne głównie z napęczniałym brzuchem,do tego problem z wyróżnieniem.Mój brzuch przez cały czas jest bardzo twardy,a gdy usiądę robi się jak piłka jakby napompowany powietrzem,chodzę do toalety znacznie rzadziej niż przed chorobą.Najgozej jest po oddaniu stolica a mianowicie kilka minut po wizycie w toalecie mój brzuch rozpiera mnie bardzo mocno jakbym miał eksploatować.Stolec jest różny, ale zaobserwowałem że czasami jest bardzo cienki i podłużny jak sznurówka.Czasami bywa rak że na początku gdy oddaje stolec jest on twardy a pod koniec jakby tzw rozwolnieniowy.Tym wszystkim objawom mam bardzo mocne bóle pleców,kręgosłupa.Moje mienie brzucha są napięte.Zmienilem styl odżywiania,pije około 3 litrów wody dziennie,owoce warzywa,zrezygnowałem że słodyczy ,chodzę codziennie na spacery itd. Odczuwam bardzo duży dyskomfort i naprawdę jestem bezsilny.Mialem robioną kolanoskopia,gastroskopie,rezonans jamy brzusznej,enterografie ,usg i jedyne co badania pokazały to nieznaczne uchyłki esicy. Przyjechałem pół Polski robiąc te badania i chodzę od lekarza do lekarza.Za każdy razem słyszę że zaburzenia jelitowe . Z podstawowych badań krwi i kału nic nie wyszło.Nie mam już pomysłu co dalej.Jakie jeszcze badania mogę zrobić itd. Lekarze przypisywali mi mnóstwo leków tyłu Xifaxan,profit,dupholak itd i nic żadnej poprawy. MOGE PIĆ KEFIRY,PIC HEBATKI NA ROZLUŻNIENIE I TO NIE DAJE EFEKTÓW.PROSZĘ O POMOC.DZIĘKUJE
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Jeżeli w tak dokładnej diagnostyce obrazowej nie uwidoczniono uchwytnych przyczyn pańskich dolegliwości, należy pomyśleć o przewlekłym zapaleniu trzustki (o czym może świadczyć ból promieniujący do pleców) i podjąć próbę suplementacji enzymów trzustkowych. Jednocześnie należałoby wykonać badanie mikrobioty jelitowej i wykluczyć nietolerancje pokarmowe (najłątwiej metodą prób) i błędów i celiakię (diagnostyka serologiczna). Warto rozważyć probiotykoterapię.