Problemy z wypróżnianiem od ponad roku

Witam, od ponad roku mam problem z wypróżnianiem, w najlepszym przypadku udaje się raz na parę dni. Picie dużej ilości wody i suplementacja błonnikiem nie pomaga. Co jeszcze mogę zrobić?

Dzień dobry,

w przypadku problemów z wypróżnianiem, poza odpowiednią dietą, istotna jest codzienna aktywność fizyczna. Niestety, mam za mało informacji dotyczących sposobu Pana żywienia oraz co uległo zmianie w Pana życiu ponad rok temu ? Polecam wizytę u dietetyka oraz zadbanie o regularną aktywność.

Pozdrawiam

Za duża ilość błonnika niestety może powodować większe zaparcia, a także zatory w jelitach. Warto rozważyć badanie mikroflory jelitowej, ponieważ nieprawidłowości w jej składzie mogą objawiać się zaparciami, wprowadzając probiotykoterapię zalecamy przyczynę zaparć. Robi to np. firma Vita Immun z Poznania