Zaparcia i kłujący ból w okolicy pępka

Witam. Od 4 lat mecze sie z zaparciami, chodzilam do lekarza-specjalisty, ale nie ustalono przyczyny zaparc. Przyjmowalam leki wspomagajace motoryke i na nadkwasote, ale nie pomoglo. Stosuje diete bogatoresztkowa i pije ponad 1,5 litra wody dzienne. Od okolo miesiaca odczuwam klujacy bol w okolicy pepka, okolo 2 cm od niego, po lewej stronie. Czym moze byc spowodowany ten bol?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
proszę zgłosic się do gastrologa w celu przeprowadzenia stosownych badań. Miejsce bólu powinien zbadać lekarz.

Pozdrawiam

Bardzo często przyczyną zaparć jest zaburzona mikroflora jelit, tutaj sama dieta bogatoresztkowa nie pomoże, warto włączyć probiotykoterapię na podstawie wyniku oceny mikroflory. W Polsce takie badania robi firma Vita Immun oraz Instytut Mikroekologii - obie z Poznania. Moje pacjentki, które przez lata miały zaparcia, lekarze nie mogli im pomóc, po włączeniu terapii probiotycznej-problem zniknął w ciągu 2 tygodni...także nie ma się co zastanawiać.
www.dietetykwkrakowie.pl; www.facebook.com/DietetykwKrakowie/