Zaparcia utrudniające życie

Mam 36 lat. Od czasu szkoły podstawowej pojawiły się u mnie zaparcia. Nie brałam wtedy i nadal nie biorę żadnych leków, ani tabletek anykoncepcyjnych. Paracetamol czasami biorę na ból głowy. Na zaparcia nic nie pomaga. Po laktulozie wypróżniam się ze śluzem, ale czasami czuje, że spada mi ciśnienie wieczorem. Błonnik i zioła działają agresywnie. Po probiotykach mam biegunkę. Ostatnio robię lewatywę małą gruszką wodą ze solą. Po odrzuceniu glutenu jest trochę lepiej. Zaparcia utrudniają mi życie.

Droga Pani!

Z Pani opisu wynika, że problem jest dosyć poważny. Jeżeli jest Pani zainteresowan zmianami w żywieniu, to zachęcam do spotkania z dietetykiem, który pomoże ustalić odpowiednio zbilansowaną dietę, która może pomóc.

Jednakże mam obawy, iż Pani problem może być znacznie bardziej skomplikowany, w związku z czym zachęcam do zgłoszenia się do lekarza gastrologa. Powinna mieć Pani zrobioną pełną serię badań, włączając diagnostykę celiakii!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

przy zaparciach najczęściej zalecam zmianę odżywiania oraz stylu życia ale w Pani przypadku problem wydaje się o wiele bardziej poważny. Należałoby poddać się leczeniu u dobrego specjalisty. Proszę nie działać na własną rękę tylko wykonać kompleks badań i rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk