Zaparcia a wskazania do lewatywy

kłaniam się bardzo nisko. Piotr lat 30 po drugiej str., Od dłuższego czasu cierpię na poważne zaparcia. Może wydać się to dziwne ale potrafię się nie wypróżnić przez dobry tydz:-( czuję się wtedy fatalnie. nie pomagają różnego rodzaju herbatki, czopki glicerynowe tak w 30%:-( wydalam je rozpuszczone z niewielką ilością kału. Skała zostaje. powiedziano mi że tego typu problem może rozwiązać tylko lewatywa. Moje pytanie to- czy to w 100% prawda? i czy istnieje może jakieś inne rozwiązanie?

Jeśli takie problemy pojawiły się nagle a wcześniej wszystko było w porządku to należy szukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Może są błędy dietetyczne? Zastosowanie lewatywy może chwilowo pomóc ale na pewno nie zlikwiduje problemu na stałe.

Witam.Lewatywa pomoże ale na trochę dlatego należy szukać przyczyny takiego stanu być może są to błędy żywieniowe.
Pozdrawiam