Infekcja wirusowa i zaparcia a hemoroidy

witam,moja 2,5 letnia wnusia ma okropne zatwardzenia,do tego stopnia ze wyszedl jej hemoroid co robic?jak jej mozna pomoc.corka daje jej leki,blonnik,,probiotyki nic nie pomaga

Witam. Przy tendencji do zaparć dziecko powinno przyjmować dość dużą ilość płynów - najlepiej zwykłej wody lub ziołowej herbatki. Przeciwwskazane są różnego rodzaju soki owocowe gdyż mają działanie potęgujące zaparcia. Dobrym sposobem jest codzienne podawanie dziecku startego jabłka. Unikać należy natomiast produktów o potencjale zapierającym - białego pieczywa, ryżu, słodyczy czy marchewki.