Witam Panią,
Oczywiście wzrost wagi może być spowodowany zaparciami. Poza tym wahania wagi to normalna rzecz. w organizmie zachodzą różne procesy i zmiany w wyniku czego waga może się zmieniać pomimo stałej diety. U kobiet często tez zbiera się woda w organizmie co przyczynia się do opuchnięcia i wzrostu wagi. Zaparcia zdarzają się na diecie nie mniej jednak należałoby przeanalizować Pani jadłospis czy oby nie ma w nim zbyt mało błonnika oraz czystej wody. Nawodnienie organizmu jest bowiem bardzo ważne. Zaleca się około 1,5-2l czystej wody na dzień.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie ocenię Pani dietę.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Witam. Utrata 6 kg w ciągu miesiąca to dosyć sporo. Bezpieczne tempo odchudzania to ok. 0,5 -1 kg na tydzień. Być może narzuciła Pani sobie zbyt duże tempo? Warto chociaż 1 dzień w tygodniu odpocząć i zregenerować mięśnie po całym tygodniu treningów. Niewielkie wahania masy ciała są normalne, zwłaszcza u kobiet (związane chociażby z cyklem miesięcznym). Jednakże niepokojący jest bardziej problem zaparć. Proszę zwrócić uwagę na ilość płynów w diecie. Być może niedostatecznie się Pani nawadnia? Przy wzmożonej aktywności fizycznej oraz włączeniu do diety większej ilości błonnika, bardzo ważne jest, aby pić więcej wody (przynajmniej 2 litry dziennie). Można też pić herbatki ziołowe i owocowe oraz spożywać zupy, koktajle owocowe i warzywne oraz soki warzywne. Oprócz spożywania kilku porcji warzyw (np. buraki, szpinak, kapusta, jarmuż, brukselka, papryka, sałata, kilka razy w tygodniu warzywa strączkowe), warto także zadbać o spożycie takich produktów jak: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, produkty zbożowe pełnoziarniste: grube kasze, brązowy ryż, pieczywo razowe, płatki owsiane, gryczane. W codziennej diecie powinny znaleźć się także nierafinowane oleje roślinne np. olej rzepakowy, oliwa z oliwek, olej lniany, olej rydzowy, olej kokosowy, a ponadto orzechy i pestki np.: migdały, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, pestki dyni, sezam, siemię lniane, słonecznik. Gdyby chciała Pani zasięgnąć dokładniejszej porady lub zamówić spersonalizowany jadłospis, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl.
Pozdrawiam serdecznie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zaparcia w 14. tygodniu ciąży – odpowiada Ewa Kozłowska
- Stosowanie środków wspomagających przybranie na wadze – odpowiada Mgr Agnieszka Kaźmierska
- Sposoby przybierania na wadze dla 22-letniego mężczyzny – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Dieta dla młodego mężczyzny pozwalająca przybrać na wadze – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Dieta na przybranie masy u 21-latka – odpowiada Piotr Pilarski
- Jak szybko przytyć przy wadze 41 kg? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zaparcia po odstawieniu mięsa i tłuszczy – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Trudności z przybraniem na wadze u 18-letniej kobiety – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Problemy z nabraniem wagi u 19-letniej osoby – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Jak przytyć 3 kilogramy w ciągu tygodnia? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Dieta paleo - zasady, przeciwwskazania, jadłospis i przepisy
Dieta paleo to sposób odżywiania inspirowany wzorc
Problemy z wypróżnianiem - jak sobie z nimi radzić?
Problemy z wypróżnianiem to częsta dolegliwość, kt
Rola diety w leczeniu dolegliwości miesiączkowych
Sposób odżywiania w trakcie miesiączki ma niebagat