Jakie żywienie dla 4-miesięcznego dziecka cierpiącego na wzdęcia i zaparcia?

Witam, jaka dietę można zastosować u dziecka, które skończyło 4 miesiące i dodatkowo ma problemy z kupą i wzdęciami? Jakie soki, jedzenie itd...

Witam serdecznie,

Tak małe dziecko powinno w tym wieku spożywać mleko z piersi, ew.mieszanka mleczko podobna, byc moze korzystniejsza byłaby bezmleczna. Mozna dodać herbatke z koperku, z imbiru.

Pozdrawiam sedecznie

Mgr terapii naturalnych i dietetyki Joanna Brejecka-Pamungkas

Więcej informacji na www.naturalhealing.pl

Szanowny Panie,
Dziecko w takim wieku powinno być karmione wyłącznie piersią, ale w przypadku zaparć można dodatkowo podawać herbatkę z kopru włoskiego czy napar z rumianku. Jeżeli jednak dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym, proszę zwrócić uwagę aby było wzbogacone w probiotyki.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl