Kolki u tygodniowego dziecka

co zrobić jeśli tygodniowe dziecko ma kolki? czy są jakieś leki dostępne dla maluszków na kolkę?

Witam! Ulgę powinno przynieść dziecku pojenie naparem z kopru włoskiego lub rumianku. Ulgę przynosi też masaż brzucha dziecka lub ułożenie na brzuchu z podkurczonymi nogami i delikatny masaż pleców. Ważna jest także profilaktyka. Należy uważać, by dziecko przy karmieniu nie łykało nadmiernie powietrza.

proszę skonsultować się z pediatrą, aby potwierdził, że jest to kolka niemowlęca, ewentualnie zaleci dalsze postępowanie, większość dostępnych leków jest zarejestrowana powyżej miesiąca.Pozdrawiam