Co powoduje grymas na twarzy i niespokojne zachowanie u 2-miesięcznego dziecka?

Moja vorka ma 2mc. od kilku tyg. widze ze na jej twarzy pojawia sie grymas,wywija gorna warge,wystawia przy tym jezyk,i tak jakby kurczy przy tym kark. robi tak zazwyczaj lezac na plecach,lub kiedy lezy u mnie na rekach. kurczy przy tym cale cialo. Do tego wszystkiego od ok.2tyg jje bardzo niespokojnie (nie za kazdym razem),potrafi zaplakac przez chwile po czym znowu zaczyna ssac mleko,karmie ja sztucznym mlekiem.Wygina sie przy tym pręży cale cialo,czasem przy tym pryta. co to moze byc?

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że prawdopodobnie córka ma kolkę pokarmową. Bardzo częsty objaw u niemowląt wynikający z niedojrzałości układu pokarmowego. Ulgę dziecku przynosi pozycja pozwalająca na podkurczenie nóżek, delikatne masowanie brzuszka, stosowanie przed jedzeniem wywaru z kopru włoskiego. Jednym z powodów wzmagających kolkę u niemowląt jest dostawanie się zbyt dużej ilości powietrza podczas karmienia do układu pokarmowego dlatego po posiłku należy dziecko przytulić w pozycji pionowej opierając główkę na swoim ramieniu i właśnie umożliwić mu na podkurczenie nóżek. Czekamy chwilę w tej pozycji aż dziecku się "odbije: powietrzem. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/