Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jaksą objawy tego schorzenia ? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przepuklina pępkowa jest częstym powikłaniem poporodowym u niemowląt – zazwyczaj jednak nie stanowi powodu do zmartwień, ponieważ ulega samoistnemu wchłonięciu po kilku miesiącach wraz z rozwijaniem się mięśni brzucha. Raczej nie powoduje dyskomfortu u maluchów i nie jest bolesna. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pepkowa.

Z kolei prężenie się i podkurczanie nóżek to częsta przypadłość, która jest reakcją na tzw. kolkę niemowlęcą, objawiającą się m.in. bólem brzucha. Niedojrzały układ pokarmowy niemowlęcia nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z trawieniem pokarmu, nawet tak delikatnego i lekkostrawnego jak mleko matki. To prowadzi do wzdęć, zaparć i nagromadzenia gazów w jelitach. Niekiedy mianem kolki jelitowej określa się także zespół dolegliwości wywołanych ogólną niedojrzałością organizmu dziecka, w tym układu nerwowego. Tłumaczy się tym często nieutulony płacz i drażliwość, zwłaszcza noworodków. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Jest wiele metod na uśmierzanie tych dolegliwości, ale żadna nie jest uniwersalna. Poza ciepłymi okładami, tuleniem, kołysaniem czy szumem suszarki może sprawdzić się układanie dziecka na brzuszku. Kiedy takie metody zawiodą, pediatra może zadecydować o konieczności użycia leku zawierającego symetykon. Warto także podawać niemowlęciu już od pierwszych chwil życia probiotyk. Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dziecko-a-probiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy