Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę słabo jje?

Witam. Od dwóch dni mam problem z karmieniem ponad 2 miesięcznego niemowlaka. Mały pręży się i wygina, puszcza bąki. Tak jakby chciał zrobić kupę a nie może, przy tym bardzo stęka. Ostatnia kupa dwa dni temu. Jak przystawiam do piersi to przez chwilę tak około 5 min ładnie ssie pierś a potem nagle odkręca główkę, płacze i pręży się i wygina. W nocy jak karnie na polspiaco jest ok ładnie ssie. W dzień jest gorzej. Wydaje mi się że się przez to nienajada. Co może być przyczyną takiego zachowania.
KOBIETA, 34 LAT 4 miesiące temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno jednoznacznie wskazać przyczynę takiego zachowania niemowlęcia, niemniej z Pani opisu wnioskuję, iż dziecku mogą doskwierać typowe dla wieku niemowlęcego kolki jelitowe. Ból brzucha, nadmiar gazów gromadzący się w jelitach i trudności z odgazowaniem mogą prowadzić do niepokoju, płaczliwości oraz do niechęci dziecka do ssania piersi.

Na temat kolki niemowlęcej może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Proszę sprawdzić czy dziecko nie ma twardego, wzdętego brzuszka, być może krople z symetykonem oraz delikatny masaż i układanie dziecka na brzuchu przyniosą mu ulgę. Dodatkowo może Pani podawać probiotyk w kroplach, by wspomóc funkcjonowanie jelit maleństwa.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał wideo: https://portal.abczdrowie.pl/karmienie-piersia-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy