Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę płacze po jedzeniu?

3 miesieczne dziecko placze zaraz po jedzeniu trwa to ok. 3-5 minut i się uspokaja, jest karmione butelką mlekiem bebiko1. Podczas snu robi się czerwony i się pręży, ma tak już ok.tygodnia co to może być? Problem z niedojrzalym układam pokarmowy czy objaw jakiejś choroby. Dodam że dziecko jest wcześniakiem urodzonym w 34 tygodniu ale do tej pory nie miał takich problemów
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno jednoznacznie wskazać przyczynę nietypowego zachowania niemowlęcia, niemniej niewykluczone, że są to problemy jelitowe – płacz po jedzeniu może być skutkiem zbyt łapczywego picia pokarmu lub wręcz przeciwnie – świadczyć o nienajadaniu się dziecka.

Z kolei prężenie się i widoczne napinanie się, jeżeli nie występują problemy z wypróżnieniami, również może wskazywać na typową dla tego wieku kolkę niemowlęcą.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Proszę zwrócić uwagę, czy podczas takich epizodów dziecko ma twardy, wzdęty brzuszek, z pewnością będzie to jakąś podpowiedzią. Może Pani także podawać krople z symetykonem oraz probiotyk, który wspomoże proces zasiedlania jelit właściwą florą bakteryjną.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dziecko-a-probiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy