Zaparcia i wzdęcia i dwutygodniowego dziecka karmionego piersią

Dwutygodniowe dziecko karmione piersią ma zaparcia i wzdęcia. Ostatnią kupę zrobił dwa dni temu. Jak mogę mu pomóc, aby szybciej się wypróżnił? Co najlepiej jeść aby nie dochodziło do zaparć u dziecka? Czy temperatura u dziecka 37,6 to jest już wysoką i trzeba na nią reagować? Jaki czas może dziecko się nie wypróżniać?

Witam. Dwutygodniowe dziecko powinno wypróżniać się codziennie. Podwyższenie temperatury najprawdopodobniej związane jest z gorączką. Dziecko powinien zbadać pediatra.