Co jeść i pić, żeby 7-tygodniowa córka karmiona piersią nie miała zaparć?

Karmię 7 tyg córkę piersią ale ma zaparcia od tygodnia może powinnam pić czy jeść jogurty owocowe

Droga Mamo, odradzam jogurty owocowe.

Jeśli córeczka ma bóle brzuszka to radziłabym, aby Pani wypijała koper włoski lub herbatki laktacyjne. Aktywne składniki przedostaną się do mleka, a tym samym do brzuszka dziecka.

Jeśli jednak córeczka nie ma kłopotów trawiennych, a jedynie kupka pojawia się raz na kilka dni to nie ma powodu do niepokoju. Dzieci karmione wyłącznie mlekiem mamy mogą nawet przez tydzień się nie wypróżniać i jest to OK, pod warunkiem, że nie mają kolek i dolegliwości bólowych.

Pozdrawiam
http://food-diet.pl/