Dieta a karmienie piersią

Witam . Proszę o wskazówki żywieniowe dla kobiety karmiącej piersią . Wiem że trzeba unikać potraw smażonych i wzdymających ale chciałam prosić o rozszerzenie tematu bo nie wiem czy wszystkie warzywa po za kapustą grochem fasolą cebulą i czosnkiem mogę jeść .... jakie mogą mi jeszcze zaszkodzić ? i co z owocami jakie są zakazane a jakie polecane no i picie ile i co czy np zielona herbata jest dobra do kobiety karmiącej , jakie soki ? czy z buraczka - pomidora może zaszkodzić ?

Droga Mamo,

nie pisze Pani w jakim wieku jest dziecko, a to jest dość istotne w temacie żywienia.
Generalnie jeśli dziecko nie jest alergikiem to może Pani jeść większość produktów.
Unikamy: kapusta, groch, fasola, ostre przyprawy, smażone i panierowane mięsa, surowa cebula i czosnek (jeśli dziecko jest młodsze niż 3 miesiące).

Owoce może Pani jeść, ale uważamy na cytrusy i truskawki (mrożone), a także na orzechy i kakao.
Napoje: najlepiej aby piła Pani 2x dziennie herbatkę laktacyjną + inne herbaty (wszystkie są OK z wyj. czarnej, mocnej zielone i mięty). Zachęcam do picia kopru włoskiego, rumianku i melisy. Soki owocowe 100% też są OK (byle nie cytrusowe).

Soki warzywne - warto spróbować i obserwować dziecko. Niestety nie ma tu reguły - trzeba sprawdzić.
Po zjedzeniu/wypiciu czegoś przez Panią z reguły 6 godz. później pojawiają się ew. objawy u dziecka np. kolka. Wtedy będzie mogła Pani zidentyfikować produkt, który zaszkodził.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/