Dieta przy refluksie i zespole jelita drażliwego

Witam, jaka diete stosowac przy refluksie, zespole jelita drazliwego (typ mieszany, zaostrzenie objawow po orzechach, salatkach warzywnych z majonezem, papryce konserwowej) oraz hemoroidach. Gdzie moge znalezc przepisy?

Witam,
przede wszystkim powinna Pani wyeliminować potrawy i produkty, które nasilają objawy refluksu. Zaliczamy do nich:produkty i potrawy tłuste, odsmażane i ciężkostrawne, cebula i warzywa cebulowe, szparagi, karczochy, pomidory i ich przetwory, owoce cytrusowe i soki z tych owoców, czekolada i wyroby czekoladowe, mocna herbata, kawa, napar z mięty, napoje gazowane, alkohol,
ostre przyprawy (pieprz, ostra papryka, chilli, curry, ocet, musztarda).

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
www.dietetyk-proporcja.pl