Dlaczego mój partner ma ostatnio przezroczystą spermę?

Dzień dobry. Mam taki problem. Podejrzewam mojego chłopaka o zdradę. Mam na myśli, że współżyję z nim 1 albo 2 razy w tygodniu i myślę, że powinien mieć normalny biały kolor spermy, ale wręcz przeciwnie. Jego sperma jest jak woda. Dlatego myślę, że ma częstsze współżycie. Dlatego pytam się, czy to jest możliwe? Wcześniej miał normalny kolor, ale od pewnego czasu to się zmieniło! Czekam na odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam Panią,
Kolor spermy może zmieniać się nie tylko w zależności od częstotliwości współżycia seksualnego. Na jej właściwości wpływ ma również dieta, ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczna. Prawidłowo ma ona barwę przezroczystą z odcieniami białego, szarego, a nawet żółtego. Wszystkie te odcienie mieszczą się w granicach fizjologicznej normy. Zwykle częste ejakulacje powodują rozjaśnienie i rozrzedzenie spermy, gdyż jądra nie mają dość czasu na wyprodukowanie odpowiedniej ilości plemników. Po kilkudniowym okresie abstynencji seksualnej wygląd spermy wraca zwykle do normy. Objaw ten występuje również przy zbyt częstej masturbacji lub u młodych mężczyzn, których jądra nie osiągnęły jeszcze pełnej dojrzałości. Z pewnością ani konsystencja ani barwa spermy nie może być jednak dowodem, który jednoznacznie wskazuje na częstotliwość współżycia, gdyż swoją rolę odgrywa tu więcej czynników. Szczera rozmowa z partnerem, do której Panią zachęcam, wyjaśni zapewne więcej niż analiza nasienia.