Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mój partner ma ostatnio przezroczystą spermę?

Dzień dobry. Mam taki problem. Podejrzewam mojego chłopaka o zdradę. Mam na myśli, że współżyję z nim 1 albo 2 razy w tygodniu i myślę, że powinien mieć normalny biały kolor spermy, ale wręcz przeciwnie. Jego sperma jest jak woda. Dlatego myślę, że ma częstsze współżycie. Dlatego pytam się, czy to jest możliwe? Wcześniej miał normalny kolor, ale od pewnego czasu to się zmieniło! Czekam na odpowiedź    
ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam Panią,
Kolor spermy może zmieniać się nie tylko w zależności od częstotliwości współżycia seksualnego. Na jej właściwości wpływ ma również dieta, ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczna. Prawidłowo ma ona barwę przezroczystą z odcieniami białego, szarego, a nawet żółtego. Wszystkie te odcienie mieszczą się w granicach fizjologicznej normy. Zwykle częste ejakulacje powodują rozjaśnienie i rozrzedzenie spermy, gdyż jądra nie mają dość czasu na wyprodukowanie odpowiedniej ilości plemników. Po kilkudniowym okresie abstynencji seksualnej wygląd spermy wraca zwykle do normy. Objaw ten występuje również przy zbyt częstej masturbacji lub u młodych mężczyzn, których jądra nie osiągnęły jeszcze pełnej dojrzałości. Z pewnością ani konsystencja ani barwa spermy nie może być jednak dowodem, który jednoznacznie wskazuje na częstotliwość współżycia, gdyż swoją rolę odgrywa tu więcej czynników. Szczera rozmowa z partnerem, do której Panią zachęcam, wyjaśni zapewne więcej niż analiza nasienia. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy