Dlaczego moja miesiączka tak wygląda?

Dzień dobry, jestem 3 dni po okresie.. odkąd od 3 miesięcy mam spirale okres jest dziwny. Pierwsze 3 dni tylko brązowe plamienie, a później zaczyna lecieć w miarę normalnie ale nie dużo i trwa 8 dni dłużej niż przedtem. Ale chodzi o dziwne bulgotanie i przelewanie sie w macicy od 3 dni słychać głośno jak bulgocze i przelewa czy to normalne? Czy można czegoś w takiej sytuacji się obawiać. Nie mialam nic takiego dotychczas. Takie objawy miałam kiedyś w ciąży. Ale to teraz nie możliwe bo mam spirale i był okres.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

spirala antykoncepcyjna może zmienić charakter miesiączki. W związku z tym krwawienie miesiączkowe może być dłuższe, krótsze, obfitsze lub łagodniejsze niż zazwyczaj. Oprócz tego mogą pojawiać się plamienia bądź niewielkie krwawienia w środku cyklu. Jest to skutek uboczny tej metody antykoncepcji, który nie wymaga konsultacji z lekarzem, zwłaszcza jeśli występuje tylko w pierwszych miesiącach jej stosowania.

Niepokojące są natomiast dolegliwości, które Pani określa jako bulgotanie i przelewanie w macicy. W tej sprawie warto udać się do ginekologa, aby sprawdził, czy spirala antykoncepcyjna nie przesunęła się i działa prawidłowo. Być może owe przelewanie ma związek z układem pokarmowym, a nie ze spiralą.

Inne pytania o miesiączkowanie przy założonej spirali znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-przy-spirali, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skapa-miesiaczka-przy-spirali-to-normlany-objaw, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-co-14-dni-przy-spirali.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.