Dlaczego moja saturacja tak mocno spada?

Witam,często spada mi chwilowo saturacja do poziomu 92% i niżej w spoczynku. Średnio mam 94-96%, max 99%, w 30 s wahania sięgają do 5 pp (na 2 sprawdzonych pulsoksymetrach). Mam 30 lat, od dzieciństwa ciężko oddycham, rtg płuc i spirometria ok. Od dawna miewam stany podgorączkowe, od kilku miesięcy zadyszkę, męczliwość, przyspieszający puls, bóle głowy, niewyspanie. W echu serca nieznaczne powiększenie prawej komory. Z czego mogą wynikać takie wahania saturacji i czy to jest powód do niepokoju?

Sugeruję ponowne wykonanie badania echokardiograficznego, poszukanie przyczyny powiększenia prawej komory (ubytek w przegrodzie międzykomorowej, nadciśnienie płucne, zwężenie zastawki pnia płucnego). Proszę także monitorować ciśnienie tętnicze krwi (za niskie może dawać zaniżoną wartość saturacji).